OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 16.06.2019

1.U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

2.W tym tygodniu Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina:

- w poniedziałek – św. Alberta Chmielewskiego, zakonnika;

- w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

- w piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3.Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

4.W najbliższy czwartek, 20 czerwca będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

5.W tym dniu Mszę św. w Pruskach o godz. 9.30 a w Białutach o 11.00 połączona z procesją eucharystyczną. W oktawie Bożego Ciała, procesja po wieczornej Mszy św. wokół kościoła.

6.Przygotowanie ołtarzy:

- I (figurka Jezusa Miłosiernego) – rodziny zamieszkałe wokół figurki;

- II (przy Krzyżu) – rodziny z Parcel;

- III rodziny z bloku 50;

- IV (biurowiec) – rodziny z domów: 47,48,49…

7.W procesji uczestniczą dziewczynki sypiące kwiatki i dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach komunijnych. Próba do sypania kwiatków z p. Ireną, przed kościołem we wtorek o godz. 15.00.

8.Apel o przejęcie śpiewu na procesji Bożego Ciała przez chórzystów i pod przewodnictwem p. Kamila.

9.W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszam serdecznie do modlitwy za ojców.

10.Intencje mszalne.

11.W tym tyg. nie będzie mszy św. w: poniedziałek i piątek. We wtorek tylko msza św. o godz. 8.30 na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam rodziców i dziadków na wspólną modlitwę.

12.GRAFIK: w tym tyg. sprzątają nasz kościół rodziny z domów: 54A,54B,70.

13.W środę po wieczornej mszy św. spotkanie uczestników pt. wyjazdu na Jasną Górę.

14.Foto-relacja z wyjazdu do Torunia ministrantów z naszej parafii…

15.Gościom i parafianom, życzę udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Parafia św Jakuba Apostoła w Białutach

Adres: