OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2018

1.U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

2.W II niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

3.Dziś przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.

4.W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

5.W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

6.Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej od godz. 15.30.

7.W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

8.W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątki bezpośrednio po Mszy Świętej, a na gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.

9.Intencje mszalne.

10.Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Tadajski par. Janowo i Barbara Marcjanik par. Białuty; Bartłomiej Skorupski par. Kozłowo i Martyna Bonisławska par. Białuty. Jeżeli ktoś z wiernych wiedziałby o przeszkodzie do zawarcia małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu, powiadomić o tym miejscowego proboszcza.

11.Karteczki do spowiedzi św. wielkanocnej, do których jesteśmy zobowiązani w naszej diecezji i naszej parafii, wyłożone są na bocznym ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

12.Wszystkim Gościom i Parafianom, życzę udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Parafia św Jakuba Apostoła w Białutach

Adres: