OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018

1.U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

2.W tym tygodniu Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina:

- w czwartek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

3.W I niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

4.Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.

5.W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek bezpośrednio po Mszy Świętej, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00.

6.W tym tygodniu od 21 - 23 lutego tj. śr, czw, pt, rozpoczną się w naszej parafii, rekolekcje dla dorosłych i dzieci z naszej szkoły. Proszę o odpowiednie zaplanowanie tego czasu i skorzystanie, z okazji pogłębienia wiary i przybliżenia się do Pana Boga a Rodziców o dopilnowanie dzieci w uczestnictwie. Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Gresik kapelan szpitala miejskiego w Olsztynie z Archidiecezji Olsztyńskiej. PLAN REKOLEKCJI....

7.Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

8.Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny według 4 Przykazania Kościelnego to w Kościele tzw. okres pokutny i czas powstrzymywania się od zabaw. Powstrzymajmy się w tym ważnym dla nas czasie od hucznych zabaw, tańców i imprez.

9.Intencje mszalne.

10.W tym tygodniu od środy obowiązują godziny mszy świętych według planu rekolekcji.

11.Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Tadajski par. Janowo i Barbara Marcjanik par. Białuty; Bartłomiej Skorupski par. Kozłowo i Martyna Bonisławska par. Białuty. Jeżeli ktoś z wiernych wiedziałby o przeszkodzie do zawarcia małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu, powiadomić o tym miejscowego proboszcza.

12.Jeszcze raz zachęcam też do włączenia się w ramach ogólnopolskiej akcji Zdrapka Wielkopostna 2018, pt. Duch, który umacnia miłość. Można przy tej okazji połączyć ją z wielkopostną jałmużna, składając ją do skarbonki, która wyłożona jest pod chórem.

13.Wychodząc z kościoła można jak co roku włączyć się w akcję Działdowskiego Caritas i   zabrać do domu skarbonkę – Jałmużna Wielkopostna 2018 z hasłem DAR Juniora dla Seniora. Skarbonki składamy przed ołtarzem w Niedzielę Palmową.

14.Wszystkim Gościom i Parafianom, życzę udanej niedzieli, błogosławionego tygodnia i dobrego przeżycia parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

Parafia św Jakuba Apostoła w Białutach

Adres: