Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę

26 maja 2018 roku dzieci pierwszokomunijne z parafii Św. Jakuba Ap. w Białutach wczesnym rankiem udały się wraz z ks. proboszczem Grzegorzem Malinowskim oraz opiekunami na pielgrzymkę dziękczynną do Częstochowy.

Modląc się przed obliczem Matki Bożej, mali uczestnicy w swoich białych strojach pragnęli przede wszystkim podziękować za przyjęty dar Jezusa. Pobyt na Jasnej Górze był także okazją do obejrzenia licznych zabytków i skarbów zgromadzonych w klasztorze. Duże wrażenie na dzieciach zrobiło zwiedzanie skarbca, licznych ekspozycji, a także przejście wałami Drogi Krzyżowej.

Wspaniałą atmosferę tego dnia najlepiej oddadzą wypowiedzi samych uczestników pielgrzymki. Posłuchamy ….

- Nasza mała pielgrzymka na Jasną Górę była dla mnie niesamowitym przeżyciem. Najbardziej podobał mi się cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Jako dziewczynka, która przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej, mogłam się pomodlić i podziękować za wszelkie dobro, jakim mnie obdarzyła nasza Częstochowska Mama. Podziwiałam także piękny Skarbiec, Bazylikę oraz Salę Rycerską. Wszystkim bardzo polecam zobaczyć to cudowne miejsce – Julia.

- Dla mnie największym przeżyciem było zbliżenie się do obrazu Matki Boskiej i możliwość podziękowania jej za otrzymane dary oraz łaski dla całej mojej rodziny. W związku z tym, że był to Dzień Matki złożyłam życzenia najcudowniejszej z Matek – Kinga.

- Była to moja pierwsza pielgrzymka na Jasną Górę. Największe wrażenie zrobił na mnie widok ludzi w różnym wieku, którzy przyjechali pomodlić się do Matki Bożej i złożyć u niej prośby. Mogłem w spokoju pomodlić się i powierzyć Matce swoje prośby. Uważam ten wyjazd za udany i w przyszłości na pewno tam wrócę – Michał.

Po zwiedzeniu Klasztoru Jasnogórskiego dzieci miały okazję zakupić pamiątki. Zadowoleni i pełni wrażeń z udanej pielgrzymki późnym wieczorem wróciły do swoich domów. Oby Jezus zawsze gościł w ich sercach i obdarzał potrzebnymi łaskami …