V Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba

START: WIĘCŁAWICE - 16 IX 2017 - godz. 12.00 – OGRODY PARAFIALNE

Dnia 16 września 2017 r. o godz. 12.00 Bractwo św. Jakuba zaprasza do Więcławic (8 km od granic Krakowa) na V Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba. Ambasadorem biegu jest znany polski lekkoatleta – Grzegorz Sudoł. Bieg odbywa się pod patronatem wójta gminy Michałowice – Antoniego Rumiana. Patronat medialny nad imprezą objęło między innymi "Radio Kraków" (na liście startowej jest już redaktor Grzegorz Bernasik). Imprezę poprowadzi znany środowisku biegaczy – Paweł Żyła. Profesjonalizm obsługi technicznej gwarantuje "JKR Ostrowski" – firma z ogromnym doświadczeniem w obsłudze imprez sportowych w całym kraju (zapewniamy wyniki online i SMS). Rejestracji na bieg można dokonać na naszej stronie internetowej http://biegdrogaswjakuba.pl na FB lub osobiście w Biurze Zawodów – Więcławice Stare, ul. Dworska 1 (budynek naprzeciw wejścia głównego do sanktuarium św. Jakuba). Biuro czynne: piątek 9.00-18.00, sobota 9.00-18.00, niedziela 12.00-16.00. Limit zgłoszeń wynosi 200 osób, przewidziano zniżki dla rodzin! Wśród uczestników rozlosujemy rower.

Opłata startowa:

30 zł – wpłata do dnia 31.07.2017 r.;

35 zł – wpłata do dnia 14.09.2017 r. (przy wpłacie dokonanej krócej niż tydzień przed zawodami, zawodnik zobowiązany jest do przyniesienia potwierdzenia przelewu);

40 zł w dniu Biegu (w dniu Biegu płatność gotówką w Biurze Zawodów od godz. 09.00 do 11.00)!

Małopolski Bieg Drogą św. Jakuba to pełna emocji namiastka „Camino”. Malownicze trasy biegu pokrywają się częściowo z małopolskim odcinkiem Camino de Santiago. Dostosowane są zarówno do możliwości bardziej wytrawnych jak i początkujących biegaczy. Można wybrać dystans - 12, 5  lub 7,5 km (na ten dystans zapraszamy całe rodziny!).

O godz. 10.00 odbędą się zawody biegowe dla dzieci zorganizowane przez "Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pełna Chata” (na dużym boisku sportowym w Więcławicach). O godz. 12.05 rozpocznie się IV Międzyszkolny Bieg Sztafetowy o Puchar Dyrektora ZS w Więcławicach.

Każdy uczestnik biegów głównych otrzyma skarpety biegowe z logo biegu oraz medal (jak na Camino przystało z muszlą!). Posiłkiem regeneracyjnym będzie, tradycyjnie już, smakowity bigos. W cenie pakietu zapewniamy również kawę, herbatę i wodę mineralną – "Małopolankę". Gwarantujemy także profesjonalny fotoreportaż z imprezy.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody oraz puchary (w kategoriach open i wiekowych). A wszystko to możliwe jest dzięki wsparciu instytucji i dobrych ludzi. Dziękujemy za dofinansowanie imprezy gminie Michałowice oraz sponsorom: głównym - ŁUCCY Podkrakowskie Centrum Ogrodnicze, Bikershop, sklepbiegowy.com, Pharma CF, BSR oddział Michałowice, DONIEC Kamieniarstwo; złotym: HOTEL MERCURE RACŁAWICE Dosłońce Conference & Spa, DYNA-TRANS, Napad.pl - ALARM-TECH SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ, MAŁOPOLANKA ZDRÓJ, Klub Jazdy Konnej „SZARY”, Klub Sportowy VIVA i srebrnym: PIZZA LIBERO, BAWISKLEP, ZDROWE CIACHO.

Czekają na Państwa trasy z pięknymi widokami i urozmaiconym terenem, dodatkowe atrakcje, m.in. pokazy fitness (przygotowane przez Klub Viva).

Zachęcamy do współtworzenia i wspierania biegu. Jesteśmy otwarci na Państwa uwagi, czekamy na facebookowe komentarze oraz maile, zapraszamy również do Biura Zawodów.

Strona: http://biegdrogaswjakuba.pl

FB: https://pl-pl.facebook.com/Bieg.Droga.sw.Jakuba